1.jpg

Комунальний заклад "Смілянська спеціальна школа Черкаської обласної ради"


Виховувати та навчати
може лише та школа,
в якій люблять дітей.

Г. Хижняк

Шкільна бібліотека

В шкільному етнографічному музеї бібліотекарем Сюмак Н. С., був проведений виховний захід "І говорило полотно про муки, про його будні і про його свята", "Шевченкове слово пророче..."

 

Виставка літератури Т. Г. Шевченка

9 березня українці в усьому світі вшановують пам'ять видатного митця, адже творчість Шевченка не втрачає актуальності й по сьогоднішні. Бібліотекарем школи Сюмак Н. С. організовано виставку літератури Т. Г. Шевченка.

 ””
 ””

 

 

 

Виставка літератури до ювілею Лесі Українки

Заходи, присвячені 150-річчю з дня народження Лесі Українки, завершилися 25 лютого виставкою дитячої літератури і читанням віршів великої поетеси на кожній перерві.

 ””
 ””
 ””

 

 

До 150-річчя Лесі Українки

 

 

 

 

  

«Горить свіча… А, може, то Душа?..»

Бібліотекар Сюмак Н. С. провела виховний захід вшанувуючи світлу пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувала в учнів особистісні риси громадянина України, патріотизму, дотримання традицій, вшанування померлих і загиблих.

 

 Святкували по-козацьки

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно. Напередодні свята в нашому закладі освіти також святкували по- козацькому. В різноманітних іграх, вікторинах, забавках, змаганнях, козацьких танцях приймали участь усі наші дітки. Завітав до нас і гість Сергій Конякін кандидат географічних наук, який розповів про рослини, які використовували козаки в військових походах та побуті. На завершення свята смакували козацькою кашею.

 

"За життя без сміття"

В рамках місячника бібліотек, бібліотекар Сюмак Н. С. з учнями 5 класу провела екологічну подорож в сквер "За життя без сміття", де було обговорено ситуації, які створюють люди відпочиваючи на природі.

 

 

Екологічний квест під час місячника бібліотеки

 В рамках місячника бібліотеки проводили цікавий екологічний квест. Під час квесту діти відгадували завдання вікторини та бавились в цікаві ігри та змагання.

 

 

 

 206 років Т. Г. Шевченку

Цій даті був присвячений захід "Шевченкове слово пророче", підготовлений і проведений завідувачкою
бібліотеки закладу освіти Сюмак Н. С. Учні закладу з допомогою вчителів початкових класів та вихователів 5-10 класів декламували вірші, передивлялись відеоматеріали про життєвий і творчий шлях уславленого українця, слухали українські народні пісні.

 

 

 

Визволення Сміли на сторінках книг

До 76-ї річниці визволення Сміли від нацистських загарбників бібліотекар Сюмак Н. С. підготувала інформаційну виставку книг.

 

 

Книжкова виставка"Єдина країна"

До Дня Соборності України бібліотекар Сюмак Н.С. провела виховний захід "Єдина країна" з учнями 5-10 класів, організувала виставку на цю тему.

 ””
 ””
 ””

 

 

Бібліотекар нашого закладу Сюмак Надія Степанівна бере участь у Всеукраїнському конкурсі "Шкільна бібліотека-2020"

 ””
 ””
 ””

 

 

Святий Миколай на сторінках книг

Підбірку книг і літератури до свята підібрала бібліотекар Сюмак Н.С.

 

 

Cвятий Миколай для світла і знань

Бібліотека-це місце безпосереднього розвитку дитини. А для нормального читання потрібне якісне освітлення. Сьогодні воно з'явилося. За кошти надані Ann Pobitkova, Роман Лобода, Chernysh Maria, Kateryna Rassudina, Olga Kuzmenko ми придбали матеріали та обладнали приміщення шкільної бібліотеки. Також замінили два світильника в роздягальні нижнього спального корпусу. Окрема подяка Dmitriy Shevchenko за якісні матеріали зі знижкою для нашої школи! Вийшов гарний подарунок дітям на Миколая! Ми дякуємо за підтримку та продовжуємо працювати. Є ще ряд приміщень, де систему освітлення потрібно замінити. Це кабінет ЛФК, майстерні трудового навчання, мед.пункт з двома карантинними боксами, шкільний музей, "баня"+пральня, сан.вузли у спальному корпусі.

 ””
 ””
 ””

 

 

Голодомор – біль серця України

Виховуючи в учнів здатність на скорботу і пам'ять про мільйони загублених життів співвітчизників, патріотів своєї держави, в закладі освіти відбувся виховний захід «Голодомор – 1932-1933 років – біль серця всієї України"

Не звільняється пам'ять, відлунює знову роками.
Я зітхну... Запалю обгорілу свічу.
Помічаю: не замки — твердині, не храми —
Скам'янілий чорнозем — потріскані стіни плачу.
Піднялись, озиваються в десятиліттях
З далини, аж немов з кам'яної гори
Надійшли. Придивляюсь: «Вкраїна, двадцяте століття»
І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три»

 

 

Дню Гідності і Свободи присвячується

 

З метою виховання патріотизму та гідності, формування розуміння єдності та цілісності України, усвідомлення себе українцями, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність
служити Батьківщині своєю працею,вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, в закладі освіти пройшов виховний захід Народе мій, пишаюся тобою:
Моя душа – частинка твого «Я».
Красою правди у святім двобою
Понад Майданом сонця лик сія
Є нація! Хай знають всі у світі:
Ми є! Народ піднявся із колін!
І переможно сонце правди світить,
Співає гордо наш Державний Гімн!

 

 

На зустріч з книгою

 

Книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Спілкування з книгою допомагає оволодіти певними знаннями, прилучає до культурних надбань і цінностей українського народу, його звичаїв і традицій.
Учні 4 і 5 класів разом з бібліотекарем Сюмак Н.С. та педагогом-організатором Чуйко О.В. відвідали дичячу міську бібліотеку. Маленькі користувачі дізналися про роботу різних відділів бібліотеки, про послуги та можливості закладу. Школярі познайомилися із правилами користування книгою та бібліотекою, дитячим фондом. У ході екскурсії діти переглянули мультфільм .Світло, весело та радісно було в цей день у книгозбірні.Всім дуже сподобалась цікава та пізнавальна екскурсія, про що свідчили слова вдячності від наших учнів.

 

 

Голосні читання про патріотизм

 

До Дня захисника України бібліотекар Сюмак Н.С.організувала виставку, голосні читання та обговорення книг на патріотичну тематику.

 

 

В рамках Тижня безпеки дорожнього руху бібліотекар Сюмак Н.С. організувала виставку книг по правилах безпеки дорожнього руху.

 ””
 ””
 ””

 

До Дня пам’яті та примирення та Дня Перемоги над нацизмом бібліотекарем Сюмак Н.С. була організована виставка книг про події того часу

 ””
 ””
 ””

 

 

По 15 жовтня читаю  твори В.О. Сухомлинського та презентація книг  "Сухомлинський  - дітям!". 

До 100_річчя з дня  народження Сухомлинського.

 

 

14 жовтня проходить бібліотеко-крос!

 

 

28 жовтня відбуляся тематична виставка книг 

 

28 жовтня відбуляся тематична виставка книг

"Читаємо книги про осінь", та книжкова  виставка "Читаємо книги В. О. Сухомлинського до 100-річчя з дня народження.

 

 

 
 
 

 

 

25.10.18р. екскурсоводи музею Тимошенко О. та Зубенко О. провели екскурсію для молодших школярів загальноосвітньої школи №11, м.Сміли.

Також гості побували і у шкільній бібліотеці, де бібліотекар Сюмак Н.С. познайомила з новинками дитячої літератури.

 

 

 

 

 

 

Урок патріотичного виховання: « Козацтво: відгомін віків»

 


Козацтво і Україна, козацтво і український народ… Ці поняття здавна злилися воєдино. Адже через історію козацтва познаємо історію та велич свого народу. Сьогодні до дитячої книгозбірні на урок патріотичного виховання були запрошені учні Смілянської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІ ступенів «Черкаської обласної ради» разом зі своїми класними керівниками та шкільним бібліотекарем Надією Сюмак.

 


Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися історію створення Запорізької Січі, пригадали імена славетних козаків, переглянули пізнавальні відео про цікаві факти з життя українських лицарів. Також під час вікторини діти з легкістю назвали найулюбленіші страви української козацької кухні. 
В кінці зустрічі діти з вдячністю згадали сьогоднішніх воїнів – захисників України та пообіцяли брати за приклад їх мужність, силу духу та любов до своєї Батьківщини.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Літературно-театралізоване свято «Подорож до Країни Казок»

Казка – це світ чарівний та незвичний,
Казка – це диво, сповнене краси.
Поринуть в казку, це ж бо так цікаво,
Це справді свято, радість для душі.
11 жовтня до учнів початкових класів завітали вихованці зразкового художнього колективу дитячого театру « Мікс», що діє в БДЮт під керівництвом Інни Воробйової для того, щоб подарувати зустріч з казкою.
Юні актори підготували театралізовані інсценізації улюблених дитячих казок «Котигорошко», «Червона шапочка на новий лад», показували гуморески та запросили відвідати справжню українську ярмарку. Актори грали з любов’ю і щирістю, а продумані декорації та гарні костюми додали особливого настрою заходу. Учні із задоволенням приймали участь у конкурсах, іграх та вікторинах.
Всі присутні переконалися, що казка – це справді свято, радість для душі! Гарний настрій, приємні емоції і хороші враження були гарантовані всім учасникам святкової зустрічі. За майстерну гру актори отримали від вдячних глядачів солодкі подарунки.

 

 

 

 

 

 

 

      Краєзнавчий бібліотур: «Минуле й сьогодення поруч» 

 

      12.09.18р. учні 4-А кл. НВК «Лідер» (кл. керівник Ольга Литвин) здійснили пізнавальну екскурсію до етнографічного музею школи.
Завітавши до шкільного музею, діти з цікавістю ознайомилися з його історією, переглянули експозиції, які були дбайливо зібрані педагогічним колективом та учнями школи. Шкільний музей кожного року поповнюється виробами дитячої творчості, створеними власноруч вихованцями навчального закладу: вишивкою, плетивом, мереживом та аплікацією.

     З розповіді завідуючої музею Олени Тирси та учнів-екскурсоводів, діти дізналися, що до недавнього часу головною засновницею та берегинею цього закладу була вихователь-методист Чекіс Злата Володимирівна, завдяки ентузіазму якої і був створений музей. 

     Цікавим та пізнавальним також було знайомство з шкільною бібліотекою, до якої лідерців гостинно запросила завідуюча книгозбірнею Надія Сюмак.
Обізнані і задоволені від побаченого, школярі щиро подякували працівникам та учням за гостинність та побажали, щоб їхній музей з кожним роком поповнювався новими рідкісними експонатами.

 

 

 

 

 

 

21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Мова - духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!
Учні 5-6класи взяли активну участь у "Живій газеті"-"Перлини народної мудрості"

 

 

В шкільній бібліотеці була влаштована виставка до (18-21 лютого) найтрагічніших днів Майдану. Та проведена бесіда з учнями 5-9 класів "Герої в нашій пам"яті і в наших серцях"

 

 

В рамках тижня Військово-патріотичного виховання шкільним бібліотекарем Сюмак Н.С. було провдено інформаційну годину до Дня Соборності України "В єдності сила і міць держави".   Та презентація книжкової виставки "Моя Соборна, Суверенна".

 

 

 

 

 

 

27.11.2017 року в спец. школі-інтернаті проходив захід вшанування пам'яті жертв Голодомору. На екрані демонстрували документальний фільм "Голод-33" з подальшим обговоренням. Оформлено фотовиставку тих трагічних подій. Діти вшанували загиблих хвилиною мовчання.

 

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек - 2017 р.

Згідно з листом інституту модернізації змісту освіти від 18.07.2017 № 211

із  01 по 31 жовтня 2017 р. в  КЗ «Смілянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ст. Черкаської обласної ради»  пройшов  Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек – під гаслом «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя». Сьогодення ставить перед нами важливе і невідкладне завдання -  пропагувати здоровий спосіб життя, поглибити знання дітей про здоров’я, дати розуміння важливості здоров’я для людини, викликати бажання вести активний спосіб життя, дбати про свій фізичний і духовний розвиток.

В рамках цього місячника в   КЗ «Смілянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І – ІІ ст. Черкаської обласної ради» були проведені такі заходи:

- 02.10.2017р. - в шкільній бібліотеці оформлено тематичну книжкову виставку «Здоровий спосіб життя: Модно! Престижно! Корисно!»;

- складено рекомендований список літератури «Здоров’я дітей - майбутнє нації»;

- 03.10.2017р. - конкурс на кращий плакат і малюнок  «Я обираю здоров’я», «Здоров’я сьогодні і на все життя»;

 

- 03.10.2017 р. з задоволенням учні 1- 9 класів  провели   флешмоб «Ми - за здоровий спосіб життя», формування активної життєвої позиції учнів,довести негативний вплив поганих звичок на стан здоров’я  підлітків;

- 04.10.2017р. з  цікавістю  відбувся буккросинг під гаслом  «Література - як мікстура», «Зробімо світ великою бібліотекою», головною ідеєю бук кросингу було - не позбутися книги, а поділитися з іншими;

 

- 05.10.2017р. – дуже цікаво пройшла спортивно-розважальна гра-Квест

»Здоров’я – це наш стиль», в якій прийняли участь всі учні школи разом з педагогами, метою якого було забезпечити активний відпочинок учнів, виховання  дисциплінованості, організованості, колективізму, свідомого бажання вести здоровий спосіб життя;

 

- 09.10-10.10.2017р. бібліотекарем та психологом школи проведено цикл виховних бесід по класах:  - школярам про шкідливість нікотину та алкоголю;

- куріння або здоров’я – вибирай сам;

- шкідливі звички - шлях у безодню;

- 18.10.2017р. - зустріч з медпрацівником школи. «Щоб узимку не хворіти-треба гартуватися», цікава розповідь  про загартування організму, про засоби загартування, поради  щодо захворювання на грип;

- 12.10.2017р. - проведено виховну годину «Бережи здоров’я змолоду та конкурс на краще прислів’я, приказку, загадки про здоров’я;

- 04.10.2017р. - з учнями молодших класів була проведена зустріч з лікарем Будьздоровченком «Запам’ятай і відгадай», голосні читання оповідань, казок про здоров’я;

- 16.10.2017р. - з  учнями 7-8 кл. проведений інформаційний  брейн-ринг «Здоровий спосіб життя - хворобам нема вороття», метою якого було формувати у дітей поняття необхідності берегти здоров’я, викликати бажання піклуватись про своє здоров’я;

- 17.10.2017р . - зустріч – вікторина «Що я знаю про здоровий спосіб життя» з учнями 5-6 кл., відповідальне ставлення до власного здоров’я;

- 19.10.2017р. -  з учнями 9-х класів проведено годину спілкування «Захисти себе від ВІЛ»,  інформація психолога  про стан епідемії СНІДУ в Черкаській області, формувати в учнів розуміння власної відповідальності за ризик інфікування ВІЛ/СНІД;

- 31.10.2017р. - проведено неординарну зустріч-тренінг з учнями 8-9кл.

«СНІД - загроза життю на землі»  з переглядом документальних та навчальних фільмів, обговорення різних ситуацій, толерантне ставлення до хворих людей, написання листа-підтримки хворому другові і ін..

 

- 30.10.2017р. - з учнями 7-8 клас проведено засідання круглого столу «Здоров’я – вічна мрія людства на планеті»  з виконанням учнями ролей  істориків, хіміків, експертів, розіграно виставу  про куріння цигарок ,  донести до учнів про шкідливість куріння та  його згубний вплив на організм людини;

На загальношкільній лінійці   підведено підсумки про проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека - за здоровий спосіб життя».

 

 

 

"Школа-це насамперед книжка"

В.О.Сухомлинський

 

Шкільна бібліотека Смілянської  спеціальної  загальноосвітньої школи-інтернату скарбниця інформації всередині школи,  її структурний підрозділ, який допомагає здійснювати завдання , поставлені проблемою школи. Саме наша бібліотека одне з доступних джерел отримання інформації для учнів, педагогів, найважливіший елемент навчальної діяльності, спрямований на творче впровадження інновацій. Вона забезпечує всі необхідні матеріали для того, щоб учні виховувалися в культурно-освітньому просторі, який підготує їх до самостійного життя.  


Зустріч з поетом і письменником Смілянщини Мошенським Сергієм Петровичем

Обговорення книги І.Франка з учнями 8 класу

Тиждень дитячої та юнацької книги

З 18.04 по 25.04 відбувся тиждень книги.

18.04 – учні 4,5,6 класів побували на екскурсії в центральній міській бібліотеці

ім. Олени Журливої.

19.04 – проведено конкурс ерудитів «Слався, величайся, зіркою гори, українська книга серед дітвори» між учнями 5 і 6 класів.

20.04 – відбулася подорож в країну кмітливих та начитаних «Перевір свою кмітливість» серед учнів 7а та 7б класів.

25.04 – інтелектуальна гра «Найкращий та найуважніший читач шкільної бібліотеки» серед учнів 8 та 9 класів.

Серед молодших школярів проведено  конкурс на кращий малюнок «Книжковий дивосвіт».

26.04 – підведено підсумки на шкільній лінійці.

 

 

 

19 лютого в Смілянській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат було проведено відкритий захід з учнями по обговоренню історико-пригодницької повісті А.Чайковського «За сестрою». Вчитель української мови та літератури презентував біографію А.Чайковського,яка допомогла учням детально ознайомитись з творчим шляхом письменника.

Бібліотекарем школи-інтернату було проведено обговорення повісті. Обговоривши повість,учні дали характеристики героям,аналізували події  XIII ст.,висловили власні судження стосовно тих чи інших вчинків та спів-ставили героїчне минуле з сьогоденням подіями на Сході. На кінець заходу було зачитано лист-подяку матері за сина,який зараз в АТО. Учні розглянули фотографії солдатів  АТО,які читали написані листи та розглядали малюнки намальовані учнями нашої школи.  

 

 

Бібліотекою «КЗ  Смілянська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів Черкаської  обласної ради» проведено ряд заходів до  Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек –«Книга і читання- важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».

 

1.Проведено день відкритих дверей «Світ відкриває таємниці»-екскурсію-подорож в дитячу міську бібліотеку учнів 4,5,6класів. Працівники дитячої міської бібліотеки познайомили учнів школи «Як з’явилася книга»,   провели »Мандрівку в книжковий світ».

А для учнів 7,8а,8б,9  класів було проведено музичний калейдоскоп »Музика збирає друзів»-концерт музичної школи мистецтв викладачем музики та працівниками  бібліотеки.

 

 

 

Бібліотекарем школи – інтернат Сюмак Н.С. проведено бібліотечний воркшоп:

-Психологічний тренінг «Колір настрою»

-Бліц-турнір «Люби і знай свій рідний край»

-Вікторину «Чи знаєш ти історію України»

-Конкурс буктрейлерів

-Рольову гру-виставу «Літературний ярмарок» з учнями 7, 8а, 8б, 9 класів.

Для учнів 5,6,7 класів проведено бібліотечний флешбук :

-«Мудріший не вагається,сміливий не боїться»

-«Слово до слова – весела розмова» (читання гуморесок, відгадування загадок, приказок, прислів’їв про книгу)

-Гра з залом «Вірю-не вірю»

-Розважальна гра «Що можна робити очима»

-Рольова гра дитячих казок «Ріпка» та «Рукавичка»

Проведено голосні читання  збірки «Зернятка мудрості», та «Дивосвіт дитинства» з учнями 1-4 класів. В бібліотеці оформлено книжкову виставку «Наш друг-книга» та проведено тиждень дитячого читання української  книги  «Книга-найкращий мій друг».

 

Святкували по-козацьки

Наша адреса

Панель керування

Забули свій пароль? Забули свій логін?

Контакти

20700, Україна, Черкаська обл., м. Сміла, вул. Соборна, 240
(04733) 4-44-84, 4-44-70
specschool@ukr.net